19 marca 2010r. na terenie ośrodka Ostoja Górska Koninki odbyły się ćwiczenia Grupy ratowniczej PCK „Kraków". Wspomnienia jednego z uczestników szkolenia:

     19 marca, już po raz trzeci wyruszyliśmy do ośrodka w Koninkach. W wyjeździe wzięło udział 15 osób. Zgodnie z tradycją, piątkowy wieczór spędziliśmy na integracji grupy i śpiewie.

    W sobotę aura sprzyjała ćwiczeniom na powietrzu. Świeciło piękne słońce, temperatura na plusie a śnieg powoli zaczął się topić. Począwszy od zbiórki i rozgrzewki z samego rana aż do nocnych poszukiwań na terenie ośrodka uczestnikom nie zabrakło energii do działania. Organizatorzy wyjazdu zadbali aby każda pozoracja była w innej scenerii. Z każdą godziną ćwiczeń ratownikom stawiana była coraz wyżej poprzeczka. Zapewniono różne niespodzianki np. nocny alarm.

    W niedzielę niestety pogoda nie była tak łaskawa, wiał wiatr a chwilami padał deszcz, śnieg całkowicie się stopił. Mimo to zapał ratowników nie zgasł. Ten dzień przeznaczony był na powtarzanie i utrwalanie wszystkiego, czego nauczyliśmy się pierwszego dnia. Ze świadomością dobrze spędzonego czasu wróciliśmy do domu. Podziękowania dla wszystkich, którzy brali udział w przygotowaniu wyjazdu.

Fotorelacja ze ćwiczeń.