II Ogólnopolska Spartakiada Narciarska 
orgaznizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 
Archidiecezji Krakowskiej


     W sobotę, 18 lutego, do malowniczych Koninek w Gorcach na Spartakiadę Narciarską organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zawitali młodzi narciarze i snowboardziści z całej Polski. Tegoroczna Spartakiada odbyła się pod hasłem „Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą" i przyciągnęła na stok blisko 100 miłośników białego szaleństwa. Zawody na polanie Hucisko wspólną modlitwą rozpoczął Diecezjalny Asystent KSM, ksiądz Rafał Buzała. Ciepłe słowo do uczestników skierował także Wicestarosta Powiatu Limanowskiego p. Franciszek Dziedzina, właściciel Stacji Narciarskiej Koninki - Józef Pasek oraz Prezes KSM AK, Marcin Nowak.

     Uczestnicy zawodów podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe ( z podziałem na płeć)  - do 16 roku życia i powyżej. Górną granicę stanowił wiek 30 lat. Można było wziąć udział w trzech różnych konkurencjach - slalomie gigancie na nartach, snowboardzie lub zjeździe na „byle czym".  Udział w Spartakiadzie był bezpłatny, zapisać się mógł każdy amator, bez względu na członkostwo w KSM. Jedyne ograniczenie stanowił wiek do 30 lat. Największym zainteresowaniem uczestników tradycyjnie cieszyły się narty. Wśród dziewcząt do 16 r. ż. zwyciężyła Paulina Pańszczyk z Białki Tatrzańskiej z numerem 7 ( z czasem 24,05 sek.) oraz powyżej 16 r. ż. Katarzyna Pańszczyk z numerem 6 ( 23,94 sek.). Dla Karola Rapacza z Mszany Górnej szczęśliwy okazał się natomiast numer 53. Ten piętnastolatek stanął na najwyższym miejscu na podium z rewelacyjnym wynikiem 24,24 sek. Natomiast w kategorii wiekowej powyżej 16 lat pierwsze miejsce wynikiem 23,46 sekundy wywalczył Paweł Rapacz z numerem 58. Dużo radości zarówno uczestnikom, jak i oglądającym przysporzyła ostatnia konkurencja, czyli zjazd na „byle czym". Bezkonkurencyjna tutaj okazała się kilkunastoosobowa grupa ze Strumian, która wyznaczoną trasę pokonała efektownie i w dobrym stylu na dmuchanym materacu.

     Zwycięzcy II Ogólnopolskiej Spartakiady Narciarskiej otrzymali medale, puchary, darmowe dzienne karnety na wyciąg krzesełkowy w Koninkach oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali jednorazowy bilet wstępu na ściankę wspinaczkową w Centrum Wspinaczkowym Forteca w Krakowie oraz zniżkowe karnety narciarskie do Koninek. Honorowym patronatem Spartakiadę objął Jego Eminencja Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz, Metropolita Krakowski. Partnerem strategicznym imprezy oraz sponsorem była Stacja Narciarska Koninki na czele z jej właścicielem, Józefem Paskiem. Współorganizatorami i sponsorami nagród rzeczowych było: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Miasto i Gmina Mszana Dolna oraz Gmina Niedźwiedź. Patronat medialny nad II Ogólnopolską Spartakiadą Narciarską KSM objęło Radio Plus. Młodym sportowcom przez cały czas towarzyszyły świetne warunki atmosferyczne oraz wsparcie ze strony kibicujących im rodzin i znajomych oraz przemili sędziowie i obsługa stoku. Głównym celem organizatorów było promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, rywalizacji w duchu zasad fair play oraz przyjazny kontakt z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Wyniki zawodników z dalszych miejsc dostępne są na stronie www.krakow.ksm.org.pl

Zapraszamy do galerii zdjęć

Katarzyna Kucik

rzecznik prasowy

Zarządu Diecezjalnego KSM AK